:: Reklama portale
:: Redakcija

Klaipėdos įmonės
Orai Klaipedoje
Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė
Dienos horoskopas | Sapno paaiškinimas

Apklausa
Ar važiuojate į Klaipėdos valstybinį muzikinį teatrą
 
Reklama
Reklama

Tėčiai vis dar vengia suktis prie puodų

tetis-virtuvejeMaistą savo vaikams namuose gamina vos 5 proc. tėčių, 89 proc. šeimų tuo rūpinasi mamos, atskleidė vaikų darželiams ir mokykloms maistą tiekiančios įmonės „Pontem“ užsakymu „Spinter tyrimai“ atlikta reprezentatyvi apklausa.

„Apklausos metodu aiškinomės, kokie vaikų mitybos įpročiai Lietuvos šeimose ir paaiškėjo kiek netikėti duomenys, atskleidžiantys, jog tėčiai itin retai rūpinasi maistu, jo gaminimu. Dažniausiai virtuvėse sukasi mamos. Beje, vaikų apklausa parodė, kad 5 proc. šeimų maistą gamina seneliai ar močiutės, retai, tačiau maisto ruoša užsiima seserys, broliai“, – komentavo bendrovės „Pontem“ direktorė Audronė Tendzegolskienė.

„Tyrimo rezultatai rodo stereotipinį pareigų šeimoje pasiskirstymą – mama prie puodų, užsiima namų ruoša, o vyras, tėvas dirba ir uždirba pinigus šeimai“, – komentavo „Mamų klubo“ koordinatorė Rūta Pagojienė. Pasak jos, norėtųsi, kad būtų kitaip, tačiau dažnai vyras nemano, kad turėtų imtis maisto, galvoja: „Kodėl turėčiau tuo užsiimti?“.Vaikų psichiatro Lino Slušnio vertinimu, šis įdomus tyrimas parodo, kad namuose išlieka labai stiprus pasiskirstymas darbais. „Manau, jeigu užduotume klausimą kas daugiau rūpinasi namuose automobiliu, gautume priešingą atsakymą – gali būti, kad 90 proc. šeimų atsakingas būtų vyras. Mano nuomone, jeigu toks pasiskirstymas netrikdo pačios šeimos, tai viskas yra gerai. Jeigu retas vyro apsilankymas virtuvėje šeimoje yra problema, tuomet reikia ieškoti susitarimų. Šeima turi priimti sprendimus, kur ir kaip daugiau galėtų prisidėti tėtis prie namų ruošos“, – komentavo L.Slušnys.

R.Pagojienės manymu, tėtis tikrai galėtų daugiau prisidėti prie namų ruošos, maisto gamybos. „Kaip ir tėvystės atostogos kažkada buvo nauja ir nesuprantama, tačiau dabar jau vis daugiau tėvų noriai jomis naudojasi. Stereotipų laužymui reikia laiko, žinoma, diskusijos žiniasklaidoje – geros patirties pasidalinimai, garsių žmonių pavyzdžiai įkvepia keistis“, – komentavo „Mamų klubo“ koordinatorė.

Pasak jos, labai daug priklauso ir nuo pačių mamų. Dažnai būna, kad mamos, žmonos imasi laikyti visus keturis kampus, vyrų neprileidžia, mano, kad vyras nesugebės, jam nepavyks, o pačiai juk greičiau ir tikrai viskas bus taip, kaip reikia. Tačiau vyrais, vaikų tėvais reikia daugiau pasitikėti – padėti jiems, paskatinti, pamokyti ir viskas bus gerai. „Juk kai nelaimė, kai mama suserga ar atsiduria ligoninėje, vaikų tėvai puikiausiai susitvarko su namų ruoša – ir sriubos išverda, ir vaikus aprengia, nuprausia, pasirūpina, tad reikia daugiau pasitikėti vienas kitu, padėti, paskatinti ir bendradarbiauti“, – patarė R.Pagojienė.

A.Tendzegolskienė pastebėjo, kad ir vaikų darželių, mokyklų valgyklose dažniausiai prie puodų sukasi moterys, tai mato vaikai, jiems irgi formuojama nuomonė, jog maisto gaminimas yra daugiau moterų rūpestis ir pareiga. „Todėl jei norima, kad ir vaikai, kurie užaugę taps vyrais, tėvais, nevengtų virtuvės, puodų, gamindami maistą jaustų malonumą, o ne pareigą, reikia edukuoti, šviesti jau nuo mažų dienų“, – kalbėjo vaikų darželiams ir mokykloms maistą tiekiančios įmonės „Pontem“ vadovė.

 
Reklama
Reklama