:: Reklama portale
:: Redakcija

Klaipėdos įmonės
Orai Klaipedoje
Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė
Dienos horoskopas | Sapno paaiškinimas

Apklausa
Ar važiuojate į Klaipėdos valstybinį muzikinį teatrą
 
Reklama
Reklama

Mokyklos ir darželiai kviečiami nemokamai naudoti Lietuvos ūkininkų užaugintas daržoves

rsz morkosŠvietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis kviečia Lietuvos švietimo įstaigas skatinti sveiką mokinių mitybą ir gyvenimo būdą, ragina pasinaudoti galimybe nemokamai gauti Lietuvos ūkininkų užaugintų daržovių.

„Tausodami aplinką ir vertindami įdėtas ūkininkų pastangas, siūlome mokykloms bei darželiams atkreipti dėmesį į galimybę vaikams nemokamai patiekti daržovių, kurios dėl Rusijos embargo gali likti nerealizuotos,“ – sako švietimo ir mokslo ministras.

Nemokamas daržoves mokykloms siūlo „Maisto bankas“, bendradarbiaudamas su šalies ūkininkais. Iki šių metų pradžios sukaupta 1300 tonų nerealizuotų daržovių, daugiausiai morkų. Dabar šios daržovės arba jų produktai gali patekti ant Lietuvos žmonių stalo, taip pat papildyti vaikų maisto racioną. Mitybos specialistai pataria spausti sultis, gaminti salotas.Lietuvos švietimo įstaigoms morkos nemokamai bus dalinamos iki gegužės mėnesio pabaigos. Jas atsiimti galima bet kuriame iš 4 „Maisto banko“ regioninių padalinių - Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Panevėžyje. Esant poreikiui ir galimybei išdalinti pilną krovininį automobilį, „Maisto bankas" daržoves gali pristatyti ir į kitus miestus.

Mokymo įstaigos, norinčios gauti nemokamų daržovių, kviečiamos užpildyti prašymą - nurodyti įstaigos pavadinimą, adresą bei morkų kiekį, kurį mokyklos valgykla norėtų per mėnesį sunaudoti.

Prašymus siųskite el. paštu: tadas@maistobankas.lt.

Daugiau informacijos telefonu – (8 5) 262 7675.

Švietimo ir mokslo ministerijos
Komunikacijos skyrius

 
Reklama
Reklama