:: Reklama portale
:: Redakcija

Klaipėdos įmonės
Orai Klaipedoje
Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė
Dienos horoskopas | Sapno paaiškinimas

Apklausa
Ar važiuojate į Klaipėdos valstybinį muzikinį teatrą
 
Reklama
Reklama

Londonas ir lankomiausios jo vietos

rsz londonasKelionė - visuomet puikus sprendimas praleisti atostogas, nes juk tai galimybė plėsti akiratį, atverti naujus horizontus, tobulėti bei rasti naujų draugų ir pažįstamų. Be to, keliauti yra tiesiog smagu. Ypač, jei lankotės vietovėse, kuriose dar niekada nebuvote. Ieškote, kur galima išvykti? Mes Jums siūlome rinktis Londoną, nes šis Jungtinės Karalystės miestas yra vienas populiariausių tarp mūsų tautiečių. Na, turbūt neveltui, nes Londoną galite pasiekti tik po dviejų valandų skrydžio lėktuvu, o pamatyti čia tikrai yra ką.

Londonas – Jungtinės Karalystės sostinė, kurioje gyvena net 7,5 mln. gyventojų. Nepalyginamai daugiau nei visoje Lietuvoje. Čia stebina įdomi ir senaisiais laikais alsuojanti architektūra, kita vertus galima aplankyti su tradicine miesto aplinka kontrastuojančius objektus, pavyzdžiui, Londono akį (įspūdingo dydžio apžvalgos ratą), anksčiau vadintą Tūkstantmečio ratu.

Taigi kuo dar Londonas gali būti įdomus turistui?Čia yra net 160 muziejų, 100 teatrų. Kadangi čia lankytinų vietovių yra daugybė, išsirinkti kuriuos lankyti bus tikrai nelengva! Svarbu paminėti ir tai, kad 1863 m. Londone buvo atidaryta pirmoji pasaulyje metro linija ir čia yra net keturi objektai, įtraukti į Unesco pasaulio paveldo sąrašą. Tai yra Tower of London, Kew karališkieji botanikos sodai, Vestminsterio rūmai ir Vestminsterio abatija bei Grinvičas. Visus šiuos objektus aplankyti rekomenduoja visi turistų gidai.

Pagrindiniai objektai, kuriuos būtina pamatyti Londone:

• Nacionalinė galerija, kuri dirba nuo 10 iki 18 val. vakaro ir lankytojus priima nemokamai. Tad, jei Jus domina dailė, čia užsukti būtina, nes pamatysite XIII – XX a. Europos tapybos kolekciją.

• Parlamento rūmai ir Big Ben laikrodžio bokštas. Big Ben laikrodis yra laikomas vienu didžiausiu laikrodžių pasaulyje, be to, laikrodis neretai apibūdinamas kaip Londono simbolis, tad apsilankyti Jungtinės Karalystės sostinėje ir nepamatyti šio statinio būtų tikrų tikriausia gėda.

• Vestminsterio abatija – gotikinė bažnyčia, įkurta XI a., kurioje visais laikais karūnavo, gimdė ir net laidojo karalius.

• Dar viena vieta, kurią rekomenduojama pamatyti, tai bokštų tiltas (Tower Bridge). Kuo jis ypatingas? Jis visiškai atspindi Viktorijos laikus ir yra laikomas Viktorijos laikų simboliu.

• Nors jau turbūt apsilankėte Nacionalinėje galerijoje ir meno prisižiūrėjote, kelionių metu tikrai verta pamatyti kuo daugiau, tad siūlome aplankyti ir Tauerio pilį, kuri XI a. buvo tvirtovė, vėliau kalėjimas ir kankinimų vieta, o šiuo metu labai įspūdingo dydžio muziejus.

• Įdomi lankytina vieta Londone, tai Madam Tiuso vaškinių figūrų muziejus – šiame muziejuje eksponuojamos vaškinės figūros. Dažniausiai atvaizduojamos įvairios garsenybės.

• Ir žinoma pabuvokite Londono akyje, nes pamatysite Londoną kaip ant delno.

Reikiamus lankytinus objektus (ne tik išvardytus, nes, patikėkite, jų yra gerokai daugiau) galite rasti Londono žemėlapyje arba turistams skirtuose giduose. Taigi, keliaukite, pamatykite, sužinokite, stebėkitės ir išmokite vis ko nors naujo, nes kelionės, tai pažinimas ir tobulėjimas.

http://london.placeilive.com/map
 
Reklama
Reklama